zabieram głos

Wiara zawsze prowadzi do świadectwa.

(Papież Franciszek)

Słowo ma wielką moc. Stykając się każdego dnia z kłamstwem, oszczerstwem, półprawdami, obrazą czy plotkami, chcemy wypowiedzieć się inaczej. W świecie postprawdy, w którym chwytliwy nagłówek jest ważniejszy od człowieka, użyjmy naszych słów do świadczenia o kapłanach, którym tak wiele zawdzięczamy, a których dzisiaj kłamliwie nazywa się pedofilami.

W świecie, w którym drugi człowiek jest coraz mniej ważny, pokażmy, że można pięknie mówić o pięknych ludziach. Z wdzięcznością i miłością.

Jeśli w ciągu życia spotkałeś choć jednego duchownego, który coś w Twoim życiu odmienił, zabierz głos. Wyślij do nas maila ze świadectwem, a my umieścimy je na naszej stronie. Świadectwo nie może być anonimowe, ale nie musisz podawać swojego nazwiska – wystarczy imię oraz miejscowość, w której mieszkasz, lub wspólnota, do której należysz. Nieważne, czy Twoje świadectwo to jedno zdanie, czy jedna strona – ważne, by wypływało z serca!

Mamy dzisiaj okazję podziękować księżom za to, jak wiele nam dali. Pokażmy w ten sposób światu, że dzisiejszy obraz kapłana nie jest zgodny z prawdą; że księżom zawdzięczamy nieraz naprawdę wiele.