jak zorganizować nowennę w swojej parafii?

  1. Pójdź – sam lub ze znajomymi – do księdza, zapytaj, czy możecie zorganizować nowennę (różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu) w parafii.
  2. Porozmawiaj z księdzem o tym, jak mogłaby ona wyglądać. Przedstaw swoją propozycję, wcześniej przemyślaną i przemodloną. Ustalcie, czy różaniec będzie odmawiany przed, czy po Mszy; czy rozważania mają czytać wierni, czy kapłan; jak ma wyglądać adoracja.
  3. Poproś księdza o umieszczenie informacji o nowennie w ogłoszeniach duszpasterskich.
  4. Promuj akcję wszędzie tam, gdzie możesz! Niech ludzie dowiedzą się o tym pięknym dziele. Możesz wykorzystać plakat, który niedługo pojawi się na naszej stronie. Może powinien znaleźć się on w gablocie parafialnej?

Postaraj się włączyć w organizowanie nowenny miejscowe wspólnoty – nie tylko młodzieżowe. Zjednoczmy się w tej pięknej inicjatywie.

Porozmawiaj ze znajomymi w Twojej miejscowości, jak ma wyglądać w niej ta nowenna. Może zorganizujecie nowenny różańcowe w poszczególnych parafiach, a adorację Najświętszego Sakramentu za kapłanów jedną w całym mieście? Postarajcie się pięknie ją przygotować także pod kątem muzycznym.

Propozycje rozważań różańcowych i na adorację oraz modlitwę nowenny umieścimy niedługo na naszej stronie.

W razie jakichkolwiek pytań, pisz do koordynatorów (zakładka kontakt).