idea

Na kogo można liczyć, aby uratować nasz Kościół? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To wasze zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. Wasza misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!

(abp Fulton Sheen) 

Kim jesteśmy?

Świeckimi członkami Kościoła, którzy nie zgadzają się na grzech pedofilii w Kościele i na jej ukrywanie, a także na manipulację, uderzającą w naszą wspólnotę, według której kapłan równa się pedofil.

O co chodzi w akcji „To nasza sprawa”?

Zapraszamy wszystkich członków Kościoła do nowenny (11-19 czerwca), w której chcemy przebłagać za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie, pomodlić się za ofiary księży pedofili oraz za kapłanów – tych, którzy są przyczyną zgorszenia, i tych, którzy są oczerniani, nazywani pedofilami, choć nie zawinili. Wcześniej chcemy dawać świadectwo o pięknej roli księży w naszym życiu.

Jakie mamy cele?

Pragniemy zjednoczyć jak najwięcej wiernych Kościoła w modlitwie oraz we wsparciu duchownych w tym trudnym czasie. Chcemy poczuć i pokazać, że jesteśmy jedną wspólnotą. Musimy dzisiaj jasno wyrazić swój sprzeciw wobec pedofilii w Kościele, a także wobec manipulacji skierowanej przeciwko niemu. Musimy modlić się za ofiary, pokazać, że nas, członków Kościoła, bardzo boli cierpienie, którego w nim doświadczyli.

Jak można się zaangażować?

Głębsze wprowadzenie w ideę naszej akcji przedstawiliśmy w nagraniu umieszczonym poniżej. Opis naszych działań znajdziecie w zakładce akcje.

Czekamy na Was!

Wywiad w Radiu Plus Gniezno o naszej akcji dostępny na stronie:
http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/125594/to_nasza_wspolna_sprawa?fbclid=IwAR0ng0DYcpoVUY7I8AhjBqfFLvU4i5gr9A7F3BZmDSpAmg8taVOrgOXs1P4