9 dni miłości

Moją ofiarą, Boże, duch skruszony;

nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym.

(Ps 51,19)

Centrum i celem naszej akcji jest dziewięciodniowa nowenna w kilku intencjach: jako modlitwa przebłagalna za grzech pedofilii w Kościele i za grzech jej ukrywania, jako modlitwa za ofiary z prośbą o uzdrowienie ich ze skutków traumatycznych przeżyć z dziecińśtwa oraz za kapłanów – tych dobrych, którzy są teraz oczerniani, oraz księży-pedofilów. Chcemy także prosić Boga o świętych duchownych.

Nowenna odbędzie się od 11 do 19 czerwca. Zapraszamy każdego do uczestnictwa w Eucharystii i odmówienia jednej części różańca w tych intencjach każdego dnia nowenny, a w czwartek, 13 czerwca, do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów.
Zachęcamy do organizowania nowenny różańcowej i adoracji w parafiach. Oczywiście zachęcamy także do osobistej modlitwy – zwłaszcza w tych parafiach, w których nie odbędzie się nasza nowenna.

Eucharystia to najpiękniejszy skarb dzisiejszego świata, który otrzymujemy od Boga przez kapłanów. Uświadommy sobie, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy dają nam Chrystusa Eucharystycznego.

Zapraszamy do odmawiania różańca jako modlitwy, która cudownie może ukazać rolę Maryi w naszym życiu. To jej, Matce Kościoła, Wychowawczyni powołań kapłańskich, Pocieszycielce strapionych, ofiarujemy całą naszą akcję. Wiemy, że jest przy nas, że jest przy ofiarach księży pedofili, że kocha nas miłością, której nie da się pojąć. Wiemy, że – jako naszej Matce – zależy jej na naszym szczęściu.

Jeśli chcesz, by nowenna odbyła się w Twojej parafii, wejdź w zakładkę jak zorganizować nowennę w swojej parafii? – tam znajdziesz potrzebne wskazówki.

Jeśli w Twojej parafii odbędzie się ona, poinformuj nas, a umieścimy informację o tym na stronie internetowej. Promuj tę akcję, by jak najwięcej ludzi mogło się dołączyć do tego pięknego dzieła.

To Wy razem z księdzem zdecydujecie, jak będzie wyglądać ona w Waszej parafii. Niedługo na stronie pojawią się rozważania, które będziecie mogli wykorzystać. Jednak ostateczny kształt i wygląd tych pięknych dziewięciu dni zostawiamy Wam – mamy wszyscy razem tworzyć tę akcję, nie chcemy niczego narzucać.

Jeśli zrodzą się jakiekolwiek pytania – piszcie do nas maile. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie, abyście mogli przygotować nowennę w swoich parafiach jak najpiękniej.

W ciągu kilku dni na stronie pojawi się także modlitwa nowenny.